logotype

Štěňátko od nás

 

Naši psi jsou součástí naší rodiny a sdílejí s námi náš domov. Štěňátka jsou v úzkém kontaktu s námi a vyrůstají uprostřed naší rodiny.

  Velmi nám záleží na tom, kam se jejich život bude dál ubírat a proto očekáváme, že s odchodem štěňátka neskončí náš kontakt. Budeme chtít mít informace o vašem soužití, o radostech a třeba i strastech a jsme ochotni kdykoli poradit či pomoci, prostě věříme, že noví majitelé našich štěňátek rozšíří naši rodinu.

     Chceme znát odpovědi na otázky proč jste si vybrali tohle plemeno, kde bude štěně bydlet, kolik času mu můžete věnovat a jaké s ním máte plány..

  Netrváme na tom, aby se štěně zúčastnilo výstav (i když bychom byli moc rádi), víme, že rhodéský ridgeback stejně tak dobře může být ¨jen¨ skvělým rodinným společníkem.

 Na čem ovšem trváme je, že nový majitel si je vědom toho, co vlastnictví RR obnáší. Je to pes, který s vámi bude žít průměrně 12 let v dobrém i zlém, ve zdraví i nemoci. Jste na to připraveni?!

  Ridgeback není gaučový pes, kterému stačí na vyvenčení 10 minut. Je to pes plný síly a energie, kterému je potřeba dát vyžití a zaměstnání a taky základní výchovu a výcvik, aby z něj byl přátelský a vychovaný společník.

 Všechna období v životě ridgebacka jsou náročná, u štěněte musíte počítat s tím, že vymyslí nějakou lotrovinu, dospělý pes potřebuje viz výše  psané vyžití a u stárnoucího ridgebacka je potřeba zajistit klidné období, pokud již nebude v plné síle. A postaráte se i o nemocného ridgebacka? Protože i o tom je život se psem…

 

  Cena za standardní štěňátko z průměrného chovu je 600 – 1000 EUR
 

 Za standardní štěně z kvalitního chovu se cena pohybuje 1000 – 2000 EUR. Tihle jedinci mají předpoklady vysoké chovné a plemenné hodnoty a mají význam pro chovatele nebo budoucí majitele krycích psů.

 Nestandardní ¨pet¨ štěňátko, je jedinec nesplňující požadavky standardu a proto nebude v budoucnu zařazen do chovu. Většinou se jedná o nesouměrný nebo chybějící ridge, zálomek nebo blok na ocásku, špatný skus, více bílých znaků atd. Cena za tohle štěňátko je 300 – 500 EUR

 

  Štěňátka od nás odchází nejdříve v 8. týdnu stáří skvěle socializovaná, vychovávaná v neustálém kontaktu s rodinou, s dětmi, dalšími zvířaty, zvyklá na běžný chod a běžné zvuky domácnosti, s předpokladem pevného zdraví, kvalitního exteriéru a především výborných, typických povah pro RR. Protože stejně jako Vy si vybíráte člena rodiny, který s vámi stráví dalších mnoho let, my zase hledáme pro naše štěňátka novou milující rodinu, proto je pro nás důležité nic nepodcenit, aby byla spokojenost na obou stranách.

 

  Od vás očekáváme minimálně jednu vaši návštěvu, aby jste se seznámili s námi, našimi ridgebacky, viděli jste v jakých podmínkách štěňátka vyrůstají, jak se chovají a my měli spoustu času si popovídat…

 


 

Štěňátko dostanete s:  

 -řádnou kupní smlouvou

 -předávacím protokolem

 -průkazem původu

 -pet pasem - mezinárodní očkovací průkaz

 -kopií průkazu původu matky i otce

 -denním jídelníčkem a harmonogramem

 -návodem ¨na použití¨J

 -výbavičkou

 

 

 

   Irsania kennel

2007-2015

2008 - 2019  IRSANIA KENNEL